Jmenuji se Lýdia a jsem certifikovanou poradkyní pro výživu a zároveň studentkou Ajurvédy.

Zdravé stravování bez stresu a hladovění

Pomáhám lidem nastavit zdravý stravovací režim, který směřuje k rovnováze a harmonii a udržitelné kondici. Bez stresu, bez hladovění, s citem a trpělivostí pro dlouhodobou změnu.

Zabývám se výživou v těhotenství a mateřství, dětskou výživou, ale i sportovní výživou a výživou při prevenci a podpoře zdravotních obtíží. Po každé vycházím z individuální anamnézy klienta, z jeho individuálních potřeb, zasazených do kontextu konkrétního životního rytmu. Teprve až pak nastavuji konkrétní doporučení ohledně výživy a životního stylu. V žádném případě nepoužívám standardizované jídelníčky.

K výživě jsem se dostala již během mých koníčků, které jdou ruku v ruce se zdravým životním stylem – skalní lezení a ashtanga jóga a trailové ježdění na kole. Snažila jsem se mít dostatek energie na své aktivity a zároveň zvládat i práci. Největším obratem v oblasti výživy mi však bylo až období těhotenství a mateřství, kdy jsem se o výživu zajímala čím dál hlouběji a zamilovala si plánování v kuchyni, přípravu jídla, nové inspirace, a tak to postupovalo dál a dál. 😊

Vzdělání

Postupem času jsem začala mít chuť se v oboru vzdělávat. Původně přibývala literatura, později kurzy. U Mgr. Martina Jelínka (kurzy ATAC) jsem absolvovala půlroční vzdělávací kurz Poradce pro výživu a suplementaci, ukončený certifikací a pokračovala v dalším studiu a kurzech. Jelikož je mi hodně blízká jóga a celistvostní pojetí života, započala jsem čtyřleté studium Ajurvédy v Hradci Králové, kde momentálně s nadšením pokračuji. Tím se snažím propojit principy této filozofie s moderním (západu o něco bližšímu) pojetím výživy.

Mým zaměřením je proto bytost jako celek, výživu vnímám jako jeden z nástrojů, kterým jsme schopni ovlivňovat jak fyzickou, tak i psychickou pohodu. Výživa je mocný prostředek, kterým dokážeme ovlivňovat svůj život. Věřím, že jídlo si nepochybně zaslouží naši bdělou pozornost, náš čas a respekt.

Sportovní výživa

Tím, že mám ke sportu hodně blízko a ráda se sportovci pracuji, prohloubila jsem si své znalosti výživy podrobně i v této oblasti. Sportovci s mnohem intenzivnější zátěží potřebují hlídat příjem všech živin ve své každodenní stravě opravdu hodně pečlivě. Věřím, že v této oblasti mohu pomoci k dosažení vytýčených sportovních cílů nejen dospělým sportovcům, ale i dětem a juniorům.

Lýdia Pokorná - výživová poradkyně
Lýdia Pokorná - certifikát
Kaše - Lýdie Pokorná