"S Lydií jsem řešila svůj problém se závislostí na cukru, který přidal na obrátkách v těhotenství a po porodu. Do té doby jsem měla pocit, že k tomu, abych dosáhla nějakého výsledku, potřebuji ke svému stravování přistupovat striktně a měla bych ho hodně změnit. A toho jsem se docela bála, nikdo nemáme rádi velké změny v životě, že? Lydka mě ale vyvedla z omylu. Zjistila jsem, že se vlastně můžu dal stravovat tak, jak jsem zvyklá, jenom mi doporučila, čím nahradit některé potraviny, nebo co navíc do jídelníčku ideálně zařadit a co mít po ruce. Hned jsem udělala nákup a vyzkoušela její úžasné pralinky plné živin, které zasytí a je z nich tak i výživná svačinka. Co pro mě ale bylo asi nejvíc klíčové bylo to, že mi Lyd to sladké vlastně nezakázala. Řekla mi: "Víš co, když na to máš chuť, tak si to prostě dej." A víte, co se stalo? Najednou jsem si to dovolila a stalo se to, že jsem na sladké neměla zdaleka tak často chuť, jako do našeho sezení. Teď, když mě přepadají chutě, vím, proč se to děje a vím, co dělat."

K vašim problémům a potřebám přistupuji citlivě – nijak nesympatizuji s příliš restriktivními režimy, nebo se zákazy (ovšem pokud není v sázce vaše zdraví). Spíš se snažím vycházet z toho, jak to máte teď a jen postupně upravuji váš aktuální režim k lepšímu. Mnohem efektivnější cesta je postupná změna aktuálních návykůbudování nových. To se mi praxí ukazuje jako ta nejefektivnější cesta k dlouhodobé udržitelnosti.

"S Lýdií jsem řešila, jak na jaře odlehčit svému zažívání, a jak mít více energie. Lýdia respektovala moje běžné stravovací návyky a z toho vycházela v celé konzultaci, za což jsem moc ráda. Dostala jsem spoustu tipů na jarní jídelníček i na takový striktnější jarní odlehčovací režim a po konzultaci jsem dostala také několik tipů k celkovému režimu a mému stravování v pdf podobě. Rady a tipy, které jsem zařadila, mi dělají dobře. Děkuji za smysluplný čas a přeji mnoho spokojených klientů!"

Vždy vycházím z toho, jak to aktuálně máte. Pokud jíte sacharidy, nebudu vás nutit do nízkosacharidové diety a naopak. Vždy budu respektovat vaše chutě a preference, váš aktuální zdravotní stav, váš somatotyp, váš denní režim atp. Váš aktuální režim vám ale přenastavím tak, abychom řešili vaši aktuální situaci a nastavený cíl a abychom vše i sladili s potřebami aktuálního ročního období. Dostanete ode mě seznam doporučených potravin a potravin, které je vhodné omezovat (nikoli nutně zakazovat). Dám vám tipy pro aktuální sezonu, včetně vhodných receptů.

Řešíte podobné výzvy?

Občas je fajn se s někým poradit, i když tušíte, nebo máte dostatek informací o dané oblasti. Občas jen pohled zvenčí pomůže nasměrovat, nebo potvrdit, že se ubíráte správným směrem. Pokud se máte chuť poradit právě se mnou, neváhejte se mi ozvat. 😊

"S Lydkou jsem řešila stravování mé roční dcery, která špatně přibírá. Lydka je naslouchající a vyrovnaný člověk, což bylo přesně to, co jsem v daný moment potřebovala. Vyslechla mě, nechala si popsat současný režim a dále se doptávala, aby plně pochopila náš problém. Nenavrhovala řešení, dokud jsme si neujasnily, jaký je současný stav a co už funguje nebo nefunguje. Navrhla pro nás konkrétní individuální řešení s ukázkou jídelníčku, což mi pomohlo vytvořit si strukturu “hlavní surovina + obměny”. Také se řídí posledními vědeckými poznatky, což velmi oceňuji."
Petra Š.
Výživa malých dětí

Nechci vás táhnout ode zdi ke zdi. Uvědomuji si, že svět výživy je velmi chaotický, s různými a často protichůdnými radami. Proto potřebuji vždy vědět, co řešíte, jak to teď máte, co jste již zkusili a zda to fungovalo, nebo ne. Protože ve výživě neexistuje jediná správná cesta pro všechny. Před každou konzultací si od vás nechávám vyplnit klientský dotazník, který pečlivě analyzuji a je to pro mě velmi cenný vstup do naší konzultace. Abych jen slepě nedoporučovala něco, co možno fungovalo jiným, ale zrovna vám to fungovat nemusí.

"Konzultace s  Lyduškou byla skvělá. Před konzultací mi přišel podrobný dotazník, který obsahoval i zdánlivě nesouvisející věci s výživou, ale opak byl pravdou. Je úžasné, že se Lyduška na tuto problematiku nekouká pouze ze strany stravy, ale má mnohem větší záběr. Snaží se pochopit všechny souvislosti - co se v člověku odehrává, jaké má zdravotní problémy (popřípadě rodinou anamnézu), preference v jídle (kvalitu, kvantitu), kvalitu spánku a pokud jste žena, zabývá se i cyklem a ženskými obtížemi. Jsem za tento specifický přístup velmi vděčná, protože je to přesně tak – vše se vším souvisí. Během konzultace jsem se dozvěděla mnoho nových informací, získala jsem spousty doporučení a odpovědí na moje otázky. Po konzultaci mi Lyduška zaslala výstup z konzultace, kde vše, co jsme si řekly (i spousty informací a doporučení navíc), bylo velmi srozumitelně popsáno a možnost obracet se s dotazy na Lydušku i po konzultaci, je úžasný bonus navíc. Pokud byste se chtěli o této problematice dozvědět více, určitě se obraťte na Lydušku, je to člověk na svém místě. Ještě jednou za všechno moc děkuji!! Za Tvůj zápal, vědomosti, energii, čas i lidskost, moc si toho vážím!!"
Iveta K.
Program redukce hmotnosti

Člověk by si řekl, že výživa je o počítání kalorií a o sledování váhy. Může to vypadat zvláštně, ale je to tak – kvalita našeho zdraví je závislá na naší výživě a na našem nastavení. A v tom mi je velikým pomocníkem Ajurvéda, díky které dokážu přistupovat k člověku jako k jedinečné bytosti, bez omezení různými tabulkami a statistikami. Pracuji se všemi informacemi, které mi dáte k dispozici a které pak sama v rámci konzultace získám a navnímám (spousta informací se totiž schovává i mezi řádky, v reakcích těla, v tom, jak mluvíte atp.). Na základě toho všeho vám pak dokážu poradit jak s výživou a vašim stravovacím režimem, ale i s denním režimem, se spánkem atp. Jsou to všechno oblasti, které jsou propojené a jedna ovlivňuje druhou, nejde se na to dívat odděleně. Ve svých konzultacích vám proto nabízím tento celostní přístup ušitý na míru vám a vašim potřebám.

"S Lydkou som konzultovala akú stravu/suplementy zvoliť, aby moje kĺby boli dlho zdravé. Super mi poradila, vysvetlila, pomohla s výberom suplementov a dala kopec informácií, ako upraviť stravu. Lydka má neskutočný prehľad a vie skvelo mne - laikovi vysvetliť, čo jesť, a prečo. Navyše, je to skvelý človek, pre mňa veľmi inšpiratívny, žije tým, čo sama radí 🙂"
Janka B.
Pomoc s výběrem kloubní výživy

I s výběrem správné suplementace se na mě můžete obracet. Žádné suplementy neprodávám, jen vám pomůžu s výběrem a zařadím je do kontextu vašeho stravování a denního režimu tak, aby to celé dávalo smysl a vy jste nemuseli vyhazovat peníze z okna ven. Svět suplementace je totiž velmi složitý a je potřeba se alespoň trochu orientovat v tom, jaké formy jsou účinnější, v jakých situacích a v jakých kombinacích dosáhnete větší využitelnost obsažených živin.

Vždy vycházím, jako vždy, z vaší aktuální situace, vašeho jídelníčku a problémů, které chcete řešit. Pak se dívám na to, jak danou situaci můžeme řešit naturálně, bez suplementů. A pokud zjistíme, že by ve vaší situaci bylo prospěšné použít suplementy, pomůžu vám najít ty opravdu účinné, u kterých to nebudou jenom vyhozené peníze.

Řešíte podobné výzvy?

Občas je fajn se s někým poradit, i když tušíte, nebo máte dostatek informací o dané oblasti. Občas jen pohled zvenčí pomůže nasměrovat, nebo potvrdit, že se ubíráte správným směrem. Pokud se máte chuť poradit právě se mnou, neváhejte se mi ozvat. 😊

Lenka B.
Pomoc s výživou malých dětí