Jste pořád uvanená a vyčerpaná?
Přes den jste v jednom kole povinností a nemáte čas pro sebe, ani čas na pořádné jídlo?
Celý den fungujete na kávě a pořád jen něco zobete a i přesto, že jíte málo, pomalu a nenápadně přibíráte?
Lámete si hlavu nad tím, co jíst a co naopak nejíst při kojení děťátka? Na internetu se přístupy rozcházejí a vy nevíte?
Jaké jsou principy stravování kojící ženy – na co dát pozor, abyste nenapáchala škody na sobě, které byste pak pociťovala klidně další roky.
Jmenuji se Lýdia a jsem certifikovanou poradkyní pro výživu a zároveň studentkou a praktikantkou Ajurvédy, které principy propojuji s moderní výživou.
Když jsme dali našeho syna do klasické školky, jako výživovou poradkyni mě hodně znepokojovalo stravování – ke svačinám k vidění třeba kobliha, nebo smažený rohlík obalený v cukru, jogurtová mléka plné cukru, do toho slazené nápoje a běžně bonbónky k odměnám… V součtu lepek i 3x za den, k tomu téměř denně maso v nedobré kvalitě, luštěniny jen sporadicky, ale hlavně – hromada cukru.
Tam se prvně zrodila myšlenka vymýšlet vlastní svačinky, které jsem malému nosila po obědě do školky, když jsme vyrážely na hřiště nebo za jinou aktivitou.
Svačiny jsem se snažila vždy zasadit do kontextu celého dne, tzn. dle toho, co bylo již ve školce k dopolední svačině a k obědu. Později jsem vymýšlela další a další kombinace na výlety, na první příměstské tábory, nebo jako svačinku po sportovní aktivitě atd.
Dnes máme syna již v lesní školce, kam nosíme jak dopolední, tak odpolední svačinku a byť je to práce a čas navíc, jsem moc ráda za to, že můžu i touto cestou kontrolovat příjem živin pro zdravý růst svého syna.