Vařit rychle, jednoduše a navíc zdravě pro celou rodinu?

 Online kurz, díky kterému zvládneš vaření i v těch nejnáročnějších situacích (maraton podnikání – rodina – koníčky).

Začínáme 7. listopadu

 Jsi časově velmi zaneprázdněná, no přesto chceš pro sebe a svou rodinu vařit zdravá jídla, 

ALE:

Cítíš často stres jen při pomyšlení na vaření, protože je to jen další práce navíc, na kterou již není čas?

Vaření tě nebaví, protože jsi již otrávená z těch pár stejných receptů, které opakuješ pořád dokola?

Cítíš frustraci, když otevřeš lednici a zase se musíš spokojit s variantou „co dům dal“?

Vaření se zdá být nesplnitelným úkolem při snaze sladit dohromady různé požadavky všech strávníků v rodině?

Zajímáš se o zdravou výživu, ale často končíš v zajetých kolejích, protože nevíš, jak všechny principy efektivně integrovat do praxe?

Jak by se ti žilo, kdybys připravovala jednoduchá ale výživná jídla pro celou rodinu i při náročné práci a péči o rodinu a domácnost?

Je náročné pracovat, starat se o chod domácnosti, starat se o rodinu a její potřeby a do toho ještě mít dostatek času pro sebe. V tom všem myslet ještě na vaření, připadá často již jako nemožný úkol. Dá se to vůbec? Se mnou zjistíš, že celkem jistě ano.

Představ si, že:

Máš doma pokaždé k dispozici suroviny na přípravu čerstvého a nutričně vyváženého jídla, které nezabere víc jak 30 minut.

Přesně víš, co dobrého připravit, nemusíš složitě přemýšlet a hledat recepty.

Příprava jídla se stává příjemnou součástí tvého života, a nejen zbytečnou nutností.

 Jídlo tě nabíjí dostatkem té správné energie, která ti dovoluje zvládat tvou práci, rodinu i tvé koníčky s lehkostí.

Co Ti tento kurz přinese:

Získáš nový, funkční systém práce v kuchyni, díky kterému budeš využívat svůj čas v kuchyni maximálně efektivně.

Osvojíš si principy skládání jídla tak, aby vznikaly komplexní a výživné pokrmy, bohaté na všechny živiny.

Osvojíš si postupy přípravy jídel tak, aby ti vaření hlavního jídla nezabralo víc jak 30 minut.

Budeš mít pokaždé všechny důležité suroviny k dispozici

Poradíš si i s náročnějšími situacemi, kdy se budou požadavky členů domácnosti lišit (alergie, intolerance, chutě a jiné preference).

Kurz má 4 části

Ve 4 týdnech Ti ukážu, jak si vybudovat efektivní systém plánování a vaření jídla v náročném časovém harmonogramu. Každý týden bude zaměřen na jeden důležitý okruh. Vaření se bude prolínat všemi týdny, ale ten poslední týden tomu dá opravdovou strukturu a takovou tečku, v podstatě to v posledním týdnu vše krásně zapadne do sebe.

1. týden: Prostor

revize aktuálního stavu prostředí kuchyně, logistika prostoru, pomůcky, odhalení nejčastějších zdrojů časového a fyzického plýtvání

2. týden: Plánování

systém plánování vaření v kontextu dne a týdne a v kontextu živinové bilance, nakupování, práce se zásobami v kuchyni

3. týden: Přípravy

systém vytváření příprav v kuchyni, skladování, práce s některými typy surovin: luštěniny, ořechy, obiloviny

4. týden: Vaření

skladba jídelníčku a systém hlavní surovina plus obměny, tipy s recepty na hlavní jídla a svačiny/dezerty, sezónnost v kuchyni a tipy k doplnění mikronutrientů (při různých zdravotních a stravovacích situacích)

Každý týden Ti pošlu 4x e-mail (pondělí, středa, pátek a neděle). V mailech dostaneš klíčové informace, krátké shrnující video (max do 7 min), případně pracovní listy.

Kurz je schválně rozvržen do 4 týdnů, abys na něj našla čas. Vše si prakticky vyzkoušíš – každý e-mail bude obsahovat úkol :-). Orientačně počítej, že Ti přečtení e-mailu + shlédnutí videa zabere cca 10 minut + práce v kuchyni, kterou bys tak jako tak dělat musela, jen ji uděláme teď společně a jinak.

Po celou dobu kurzu se mě můžeš na cokoli ptát – stačí mi odepsat na e-mail a položit dotaz.

Začínáme 7. 11. a končíme 5. 12. 2022. Na Vánoce budeš již perfektně připravená. 🙂

Co během kurzu uvaříš

Zvládneš uvařit zhruba 15+ odlišných jídel – snídaně, polévky, hlavní jídla, kvalitní svačiny i něco na mlsání.

Naučíš se připravovat luštěniny, celozrnné obiloviny a připravovat jednoduché recepty z ryb. Jako bonus bude i zdravá inspirace na vánoční cukroví.

Ke každému jídlu si navíc řekneme i obměny v případě různých potřeb (bez lepku, bez laktózy, bez vajec, bez masa).

Recepty budou zachovávat principy vaření pro období podzim/zima. Tímto zaručené nabouráš stereotyp a budeš mít mnoho nové inspirace.

Jako bonus se se mnou dozvíš, které recepty jsou vhodné např. na doplnění železa, hořčíku, vitamínů skupiny B, jódu a jiných mikronutrientů.

"Už jsem s Lýdií absolvovala celkem tři on-line konzultace a pokaždé pro mě byly velkým přínosem. Poslední konzultaci jsme měly na téma: efektivita v kuchyni – jak připravovat zdravá jídla pro celou rodinu tak, abychom vařením nestrávily mládí 🙈😅. Mám dvě malé děti a tak opravdu doháním každou minutu. Lydka mi poradila, mimo jiné, triky: - jak přemýšlet nad jednotlivými jídly z pohledu rozmyšlení nákupu, - jak zdravě a snadno vařit, - jak mít stále po ruce (v lednici nebo ve spíži) nějakou nouzovku, se kterou ale snadno a rychle vykouzlím výživné jídlo. Navíc v ní mám naprosto skvělou podporu i mimo konzultace, vždycky mi velmi ochotně zodpoví všechny mé dotazy a toho si moc vážím, protože vím, že na to nejsem sama. Nejlepší ze všeho je, že mám momentálně doma, na doporučení Lyd už druhého pomocníka, který vaří za mě (a děti ani manžel to rozhodně nejsou 😆). Oba mi připraví výživné jídlo, aniž bych jim musela asistovat, zatímco já se věnuji něčemu jinému. Třeba jsem s dětmi venku. Děkuji Lýdia Pokorná! Vím, že i tvůj kurz bude naprosto skvělý a pomůže i dalším vytíženým ženám (nebo mužům) zvládat lehčeji každodenní péči o sebe a svou rodinu výbornou a zdravou stravou."

Kurzem Tě provede Lýdia Pokorná

Jsem výživová poradkyně s celostním přístupem. Své klientky provázím na cestě za lepší výživou – pomáhám jim lépe se stravovat, jinak nad jídlem přemýšlet, učím je nastavovat si zdravé návyky. Jenomže časem jsem zjistila, že i když již vědí co a jak dělat, stejně se dostávají do starých kolejí, a to právě v situacích kdy „není čas“. Protože integrují nově nabité informace do svého starého systému práce v kuchyni. A tohle je základní předpoklad neúspěchu. Právě proto jsem se rozhodla zapracovat na změně systému práce v kuchyni, aby to bylo jednoduché, automatické a efektivní. Mám totiž mimo znalost výživy ještě jednu úžasnou dovednost pro tento kurz, a to je moje dřívější povolání.

Roky jsem v bankovnictví zefektivňovala procesy – hledala prostor pro jejich zrychlování a zvyšování celkové kvality. Výhodou je, že tento přístup je použitelný pro jakoukoli oblast – i vaření. Takže jsem ten správný člověk, který Ti mimo zdravou výživu ukáže i praktickou stránku věci – jak to dělat tak, aby to bylo udržitelné i v časově náročných situacích.

Chceš mít dál aktivní život a u toho zvládat vaření zdravě a rychle?

Přihlašování již skončilo. Pokud Tě kurz zajímá, zaregistruj svůj e-mail k odběru novinek a dozvíš se, až jej budu zas otevírat. Předpokládaný termín dalšího běhu je jaro.

.