Výživou k rovnováze

Sladká chuť pod kontrolou

Sladká chuť k našemu životu jednoduše patří.
Jen s ní možná nedokážeme pracovat tím správným způsobem, aby plnila svou funkci správně.

Ono se to ale často zvrtne tím špatným směrem a sladká chuť nás postupně začíná ovládat. Sama vím, jak jednoduše se to stane… Vedou k tomu různé cestičky, které se navíc kombinují a v čase nabalují, až je téměř nemožné to zastavit.

Není to nic příjemné, dokola na sladkou chuť myslet až do chvíle, než se tato touha něčím sladkým neutiší. Taky není nic příjemné, cítit výčitky a cítit nespokojenost se sebou. K tomu se přidává pocit věčné únavy, špatný spánek a roztáčí se těžko zastavitelná spirála.

Může to být i jinak

Nad sladkou chutí můžeš mít kontrolu Ty. Bez odříkání, bez boje, bez odstranění sladké chuti z Tvého života na dobro. Sladká chuť tady s Tebou může zůstat. Chceš se zjistit, jak na to?

Můžeš se cítit svobodnější a vyrovnanější. Sladká chuť Tě již nebude tolik svazovat. Bude to již jen jedna z ostatních chutí, žádná nebude důležitější.

Pocity selhání a výčitky vystřídají pocity spokojenosti, jistoty,  sebedůvěry a pochopení.

Budeš se cítit mnohem líp – zlepší se Ti spánek a během dne budeš mít dostatek energie na Tvůj aktivní život.
Ale hlavně! Uděláš tím obrovskou službu pro svoje celoživotní zdraví a to za to stojí :-).

Sladká chuť je jenom projev nerovnováhy.

Pokud odhalíme pravý zdroj této nerovnováhy, sladká chuť bude opět jenom jednou z ostatních chutí.

Většina metod jde trochu hlavou proti zdi a snaží se násilně sladkou chuť ze života vyřadit. To je cesta do pekel – neřeší příčinu vzniku nerovnováhy a jen potlačuje projev. Je pak jen otázkou času, kdy tato bublina praskne.

Jiná doporučení vedou cestou nízkosacharidového stravování, co nemusí být nutně v souladu s naší jedinečnou individuální konstitucí. Od přírody jsme každý jiný a máme i jiné potřeby, neexistuje jediná správná cesta pro všechny. I když samozřejmě někomu tento výživový styl bude perfektně sedět.

Jak jinak?

Nejdřív zjistíme, co je v Tvém případě ten hlavní motor přehnané chuti na sladké. Posvítíme si na to, co všechno za touto nerovnováhou stojí a na to budeme stavět konkrétní postupy.

Zjistíme, jaký výživový styl bude sedět Tvému metabolickému typu, aby to vše směřovalo k dlouhodobé rovnováze a zdraví, nejen ke krátkodobým cílům.
Ve výživě o to, aby byl výsledek
udržitelný dlouhodobě, nesnažím se hledat rychlá řešení.

Navíc jsem velkou milovnicí Ajurvédy, se kterou pracuji a jeji principy přenáším do výživy. 

 

Uveď svoji chuť na sladké zpět do rovnováhy.

Co je v balíčku konzultací

3+1 konzultace

pexels-christina-morillo-1181712
 • Úvodní online konzultace 90 min
 •  
 • + 3 navazující online konzultace 60 min

Online podpora

pexels-kaboompics-com-6337
 • Veškeré tvé dotazy buď online, nebo telefonicky, kdykoli během naší spolupráce
 •  
 • materiály pro Tvoji orientaci

Bonus

pexels-olya-kobruseva-5842235
 • 30minutová závěrečná konzultace zDARma, na které vše shrneme a navrhnu pro Tebe kroky pro Tvůj další posun 🙂

Příklad spolupráce

 1. Objednáš si balíček.
 2. Po jeho zaplacení Ti zašlu dotazník, ve kterém mi přiblížíš Tvoji aktuální situaci.
 3. Po zaslání dotazníku se následně domluvíme na společném termínu první konzultace.
 4. Na ní stanovíme plán toho, jak budeme ve Tvém konkrétním případě postupovat a jaká témata společně projdeme.
 5. Následně se budeme potkávat každé 2-3 týdny a vždy se pověnujeme jednomu ucelenému tématu. Mezitím budeš zkoušet to, na čem se dohodneme a případně se ptát, pokud vyvstanou jakékoli dotazy k tématu.
 6. Na závěr si dáme společné 30minutové shrnutí všeho, co se naučíš a co si vyzkoušíš, co Ti fungovalo, co naopak moc ne, co Ti pomohlo a jaký byl posun.

 

Tento balíček se bude šít Tobě na míru právě dle Tvoji aktuální situace, se kterou za mnou přijdeš. Celý program je schválně rozvržen na delší dobu, protože silné chuti na sladké se nezbavíš za týden 😊. Je k tomu potřeba pěstovat jisté návyky a zkoušet nové věci, bude to chtít Tvoje zapojení a silné odhodlání, ale já věřím, že na to máš a že se Ti to povede.

Jdeš do toho se mnou?

Kdo jsem já?

Lýdia Pokorná

Jsem poradkyně pro výživuzávislostí na sladkém jsem si sama prošla. Je to vlastně částečně i důvod, proč jsem se časem začala věnovat oblasti výživy i na profesionální úrovni.

Tím, že mám sama na vlastní kůži vyzkoušené, co znamená být poháněna neustálou chutí na sladké, dokážu k tomuto problému přistupovat s citem a pochopením. Školila jsem se u nejlepšího výživového poradce v republice – Mgr. Martina Jelínka, který jako jeden z mála přistupuje k výživě celostním způsobem. Tento přístup je mi velmi blízky a ve své praxi ho ctím. Zároveň jsem milovnicí a studentkou Ajurvédy a její principy přenáším i do výživy.

Pojďte se se mnou podívat na to, co může být tím prvním krokem k získání kontroly nad sebou. Bez zákazů a diet, bez výčitek, udržitelným a dlouhodobým způsobem. Pro vaši radost a pro vaše zdraví.

Objednat balíček: Sladká chuť pod kontrolou

Cena balíčku 4 500 Kč